Merhaba bu yazımızda sizlere dolum makinası alırken ve kullanırken yaşayabileceğiniz sorunları sizlere bilgi vermek amacı ile kısaca anlatmak istiyoruz.

Öncelikle şu şekilde başlamak istiyorum. Yazımı ilk makineyi aldıktan sonra yaşayabilecekleriniz ve sonrasında günlük kullanımda yaşayabilecekleriniz sorunlar diye ikiye ayırmak istiyorum.

İlk olarak makineyi aldınız ve ilk defa kullanmak istiyorsunuz. Genellikle en çok yapalan hatalardan bir tanesi makineyi tanımadan direkt olarak ürün dolumuna başlamaktir. İnternetteki videolar veya buna benzer resimlere bakarak makinenin çok kolay bir şekilde baınca çalışıyor gibi gözükmesi aslında biraz yanıltıcı olabiliryor. Bizler videoları ve buna benzer resim anlatımları yaparken makineyi bildiğimiz için sizlere gösterirken bir sorun yaşamadan dolumlarımızı gerçekleştirebiliyoruz. Fakat sizler makineyi aldığınızda en basit cihazın havasını alabilmek gibi işlemleri yapmadan dolum yapmaya çalışıtığınızda malesef sorun yaşıyorsunuz. Bizler bu işlemler genellikle dolum öncesi ve sonrası gibi durumlarda çok basit bir işlem olduğu için sizlere video ve buna benzer tanıtımlarda göstermiyoruz. Fakat makine kullanım klavuzlarında bu konular hakkında bilgileri vermekteyiz. Dolum Makinenizi ilk aldığınızda lütfen direkt olarak üründe değil basit bir su ile dolum testlerinizi yapmanızı öneririz. Bunun sebebi ürülerinizin ziyan olmasını önlemek ve aynı zamanda makineyi öğrenirken etrafı ürününüzle kriletmemeniz için önemlidir.

Dolum Makinenizi ilk aldığınızda ayrıca makinenin havasını almalısınız. Bu işlem oldukça basit bir işlemdir genellikle en çok yaşadığımız sorunlardan birtanesidir.

ikinci olarak en çok yaşadığımız problemde bütün tuşlara bası sonra makinenin çalşı etrafı batırmasıdır. Genellikle kullanım klavuzunu okumadan veya bizlere soradan ne kadar zor olabilirki diyip etrafın kirlenmesine sebep olabilen bir problemdir.

üçüncü olarak filitre veya nozzleın sökülmesi buda aslında çok sık yaşadığımız sorunlaran bir tanesidir. hem makineyi ilk alırken yapan veya günlük makine kullanımı sırasındada çok sık rasladığımız sorunlardan bir tanesidir. Makine üzerindeki parçaların sökülmemesi gerekmektedir.

Makine genel kullanumında ayrıca en çok yaşadığımız sorunlardan birtaneside makinenin aslında yapamayacağı bir ürün doldurulmaya çalışılması ve sonrasında motor gibi dolumu etkileyen parçaların bozulması sonucu yaşadığımız problemlerdir. Aslında bu önemli bir konudur çünkü sizler aslında normalde biz kullanıyorduk bu ürünü dolduruyor dediğiniz ürün makine tarafından iyi kötü yapmış ve sonunda artık yapamadığından bozulmuş olmasıdır. Aslında makine denemiş ve bir yerde bozulmuştur. Fakat bu makinenin o ürünü doldurduğnuz göstermez. Bu sebeple dolduracağınız ürünleri maine almadan bizlere sormadan almamamız çok önemlidir. Firma olarak hiç bir makineyi eğer sizin ürününüzü doldurmayacaksa hiç bir şekilde sizlere vermek istemiyoruz. Bunu sebebi alacağınız makinenin o üründe yaramayacaksa sonunda bize geliğ sizin verdiğiniz bu makine benim işime yaramıyor dememeniz için o makine ne yapıyorsa onu vermek ve sadece sizin işinize yarayacak ve bizime gözü kapalı bir şekilde yanır acaba bişiy olurmu demeyeceğimiz makineyi size sunarız ve o makine sizin işinizi rahatlıkla göreceği için bizlerde rahat bir şekilde size o makineyi veririz.

Ltüfen makine almadan bizlere bir alo demeyi unutmayın. Sorun bilgi alın. Bizler sizlere yardın etmek için varız. Sizlere belkide sizin yaşayabileceğiniz sorunlrı sizden daha iyi biliyor olabiliriz. Bir çok üründe tecrübemiz var bu bilgiler sizin dolum yaparken işinize yarayabilecek bilgilerdir. Şimdiden kolay gelsin. İyi dolumalar.