Parfüm dolum makinası alırken alacağınız dolum makinasının sıvı ürünler için uygun bir cihaz olduğunu kontrol ediniz. İlk olarak kaç çeşit parfümünüz var ve bu parfümler hortumlara siniyormu veya sinmiyormu bunu kontrol etmelisiniz. Bilindiği üzere parfüm tarzı ürünler çok keskin de labilir veya kolonya gibi basit ürünlerde olabilirler. Eğer ürününüz esans tipi bir dolum ise ozaman hortumları değiştirilebilen modellier tercih etmelisiniz. Fakat basit akışkan olan ürünlerde bu tip peristaltik makinelerin kullanılması gerekmemektedir. Eğer ürünleriniz kolonya gibi ürünlere benziyor ve bu tipte parfümlerde basit dmn-160 veya v2s gibi modelleri kullanbilirsiniz. Fakat bunlar daha farklı aromatik tipde ise ozaman çok daha farklı bir dolum cihazı kullanılmalıdır. Sizlere peristaltik tip olan cihazlar herzaman çok daha avantajlı oluyor.

ikinci olarak dolduracağınız ürünün gramajı bizim için önemlidir. örnek olarak oto kokusu ara ba kokuları gibi çok küçük olan 5ml gibi veya 10ml gibi ürünlerde bu seferde peristaltik olan basit ürünlerde kullanılmalıdır. Parfüm gibi ürünlerde p3 veya np2 veya vp4 gibi çok kafalı cihazlarda kullanımı avantajlıdır. Fakat bu tip kalem parfüm veya oto kokuları gibi ürünleri dolduracağınız sıvı dolum cihazları ile 50 veya 100ml dolumları malesef yapamassınız.  Bu sebeple dolum yapacağınız ürünün makine seçiminde çok önemlidir.

Son olarak şişe açız boyunuz ve bu sebeğle kullanılacak olan makinenin seçimidir. Her cihazın çıkış nozzle çapları anı değildir.Nozzle öapları büyük olan cihazların dolum oranları genellikle yüksektir. Fakat nozzle çapları küçüldükçe akışkanlık azalacaktır. Sıvı Dolum makiansı seçimi yaparken şişe boyunuza dikkat etmelisiniz. Size boyunuzu ölçüp ona göre dolum cihazı bakmanızı öneririz. Daha detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz. iyi dolumlar.