Etiketleme makinası alırken nerden alacağınız çok önemlidir. Yıllar boyunca kullanacağınız bir makinenin sağlam olup olmadığı, yedek parçalarının olup olmadı, servis ve bakımları için yardım alıp alamayacağınız gibi bir çok konuda sizler bilgilendirmek isteriz.

Etiketleme makinası alırken etiket yapılacak ürünün ve etiket için kullanacağınız etiketlerin ölçülerine bakmanız gerekmektedir. Etiketlerin ölçüleri tutmuyorsa üretici firmaya sormanız ve ona uygun olabilecek bir etiket cihazı istemelisiniz. Etiketlerin sert olup olmadığı yapışkanlık özellikleri renkli veya şeffaf olmaları yapılacak işlemlerde sensör kaynaklı olarak farklı ihtiyaçlar doğrultabilir.

Şişenizin veya etiket yapılacak ürünün uygun olabilecek makineyi öğrendikten sonra hangi firmadan cihazı temin edebileceinizi ve yedek parçalarının nereden alacağınızı öğrenmelisiniz. Genellikle yerli ürünleri ilk aşamada araştırmanızı öneririz. Bunun sebebi etiket makinesinde olabiliecek sorunları çözebilmeniz için size en kolay servisi yerli firmalar verecektir.

İkinci olarak firma için referans olabilecek bir tanıdığınız varsa ondan yardım alıp yoksa indernet üzerinden bildiğin kişilerin referanslarını alabilirsiniz. Referans sadece yeterli tabiki olmayacaktır. Makineyi alacağınız firmaya ulaşılabilir olmanız garanti ve servis olanaklarınında güncel olup olmadığı önemlidir. Sizi yarı yolda bırakmayacak bir firma ile çalışmalısınız.

Sizinle iletişimi nasıl olursa olsun son sözü söyleyecek siz olduğunuzdan dolayı. Herzaman aklınıza gelecek bir çok problemi genellikle sormanız hatta karşı taraftan size sizin bilmediğiniz olabiliecek sorunlarıda söylemenizi ve sizi ikna edebilecek bir bilgi sunmaları iki taraf için en akıcı seçim olacaktır. Sadece bu etiket makinesi alırken değil bunin yedek parlarınını almadada size aynı oranda yardımcı olacaklarına ikna olmalısınız.

Son olarak paranızın karışılığıdan fazlasını alacağınızı sadece size işi değil size yardımcı bir makine alacağınızı unutmamamılısınız. Size işinizi tam tamıyla yapan cihazın bir kaç yıl sonrabile aynı şekilde size hizmet veremesi gerektiği yerden makinenizi almanız gerektiğini hiç bir zaman unutmamalısınız. Etiket makinasının nereden alınacağı konusunda sizleri biraz aydınlatmak istedim.