Bu yazımızda parfüm dolum makinaları hakkında biraz bilgi vereceğim. Parfüm dolumu için öncelikle bir kaç konuya değinmek isterim.

Genelde en çok verdiğiniz parfüm dolum cihazımız DMN-160 ;

Parfüm dolumları için kullanıcağınız makinanın öncelikle kaç ml dolumlarda kullanılacağı çok önemlidir. Örnek vermek gerekirse kalem karfüm ve oto kokuları için kullanılacak makinenin 5ml ile 10ml arasında çok hassas bir dolum yapması gerektiği için genellikle o dolum aralıklarında size sonuç verebilecek bir cihaz olması gerekmektedir. Kalem parfüm ve oto kokularındada şişe ağız çaplarının küçük olduğunuda düşünürseniz ozaman zaten nozzle olmayan hatta ince bir hortum kullanılabilecek makinenin olması gerekmektedir.

Kalem parfüm ve oto kokularından örnek makine göstermek istersek bu Np6 , Np4 ve Np2 gibi aynı zamanda tekliside olan P3 gidi cihazlarımızdır.

 

ikinci olarak parfüm dolum makinelerindeki en önemli unsurlardan birtaneside ürünlerin birbirine karışmadan doldurulmasıdır. Kokulu ve aromatik bir çok ürünlerde olduğu gibi parfümlerin biribirlerine karışmaması ve hortumların genellikle değiştirilebilir olmasıda avantaj olabilir. Aynı zamanda hortum değişikliğine gerek kalmadanda makinemizin temizlenebilirolmasıda çok büyük bir avantajdır.

Üçüncü parfüm dolumlarında damlatmama özelliği olması gerekmektedir. Bu konu oldukça önemlidir zira damlatan bir cihaz kullanımında ürünlerin üzerlerine gelecek damlalar malesef siz sorun çıkartıcak ve sizi çok rahatsız edicektir. Bu tür sorunlar genellikle etiketlerin yapışmamasına veya alakasız kokuların farklı sişelere gelmesinden kokuların karışmasına bile neden olabilir.

Cihazlarımızdan PP15 modeli ürünler biribirine karışmadan dolumları gerçekleştrebilen bir cihazdır.

Dördüncü olarak sizler dolum yaparken kullanılan hortum ucundaki nozzle veya buna benzer bir ürünün sizin şişenizin ağız çapına uygun olup olmadığıdır. Parfüm dolum cihazı almadan önce makinenin ağız çapının kaç olduğunu sormanızı öneririz.

Son olarak ise dolumun hızının ayarlanabilir ve sağa sola sıçratmadan dolumların yapılabilmesi çok ama en önemli özeliklerden birtanesidir.

Özellikle kullanılacak olan makinenin güçlü bir cihaz olması bu onun yapamayacağı anlamına gelmeyen modelimiz PG1 dolum cihazımızıda söylemek isterim. Parfüm ve buna benzer bir çok üründe çok başarılı bir şekilde çalışmakadır. Dilerseniz 20ml bile dolum yapabilirsiniz.

En çok tercih edilen modellerimizden bir taneside PG1 modelimizdir ve parfüm gibi ürünlerde kullanılabilir.

Sizler parfüm dolumlarında kullanıcağınız makinenin hangi ürünler için uygun olduğunu kendi ihtiyaçlarınıca göre bulmanız gerekmektedir.