Merhaba bu yazımızda sizlere biraz günümüzde bir çok insanı etkileyen ve hayatlarını değiştiren koronada kullanılan kitlerin dolumları hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Biliyoruzki kovit yani coronada burundan yapılan sürümceme gibi kitler ülkemizdede üretilmektedir. Bu üretilen test kitleri için firmamızın ürettiği PP15 , DG4 veya bunun 8 li ve 12 kafalı olanları gibi ürünler yaygın bir çekilde kullanılmaktadır.  Flakonların dolumlarında özellikle çok sayıda başlığın kullanılması zaman açısından çok daha hızlı sonuç vermektedir.

Labaratuarlarda genellikle 2 tip işlem yapılmaktadır. Bunlardan birincisi işlemi yapan labaratuar personelinin dozajlamaları manuel yapması bunlarda genellikle maximum 4 kafalı cihazlar kullanılmaktadır. Pretiklik bakımındanda en yaygın olanı tekli işlemler olurken, Kovit test kitleri için yapılan otomatik cihazlarda 12 kafalı makineler çok kullanılmaktadır. Hem hız bakımından hemde sayıca çok saıda yapılması bakımından önem taşımaktadır

Bu cihazlar labaratuarda çok kullanılmakta olup ülkemizdede üretildiği için oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır.Firmamız coronanın başladığı günden beri bu tip makinelerin satışlarını yapış ve ülkemizde ihtiyaç duyulan test kitlerinin dozajlamalarını yapabilecek makineleri üreterek ülkemize oldukça fayda sağlamıştır. Ülkemizde bu tip maknelerin üretilmesi pandemi dönemlerinde oldukça önemlidir bunun birinci sebebi makine sektöründe genellikle özel yapım olan cihazların üretimi aylar sürmekte ve ihtiyacı hemen karşılayamamaktadır.

Bizim ürettiğimiz labaratoarda kullanılan peristaltik cihazlarımız hali hazırda ülkemize en hızlı sonucu getirmiş. Bir çok müştreimizde en geç iki gün içerisinde üretimlerine başlamıştır.  Kovit 19 kitlerinde üretimde kullanılan bu peristaltik dolum kafalarını aynı zamanda bir çok firmada kendi dolum sistemlerine eklemiş mevcut kapasitelerini artırmanın yanında yeni otomatik dozajlama makinaları üretmişlerdir.

Firmamızın ürettiği bu dojazlama makinelerinin en önemli özelliğide makinelerimizin oldukça sağlam ve sorunsuz çalışmasıdır. Genellikle bir çok dolum cihazı dozajlamada ve buna benzer çalışma sorunları yaşarken bu tip dışarıdan sıvı motor veya herhangi bir aksana deymeden işlem yapan makinelerimiz bu sorunları ortadan kaldırmış ve uzun yıllar sorun çıkarmadan çalışacak makineler üretmeyi başarmıştır.

Başlıca covit ve korona kitlerinde kullanılan cihazlarımız;