Bu yazımızda Sıvı Dolum Makinası alırken nelere dikkat edilmeli onun hakkında konuşacağız.

İlk bakışta Dolum Makinasnızın dolduracağınız sıvıda zarar görebilirlik derecesine bakmanız gerekir. dolduracağınız ürün eğer asitli ve kıvamlı bir ürünse motor gücü yüksek ve erimeye dayanıklı bir dolum makinası tercih edebilirsiniz.

İkinci olarak dolum yapacağınız ürünün hassasiyeti gelir. Dolduracağınız ürün basit sıvılardan oluşuyorsa ozaman DMN V1 modelini kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda Parfüm gibi hassas dolum gerektiren ürünlerde DMN v2T modelini kulllanabilirsiniz.

Üçüncü olarak Arka pilan servis ağı. Ne doldurursanız doldurun sorun olduğunda size teknik servis sağlayacak bir firma bulamıyorsanız ozaman o ürünleri tercih etmeyiniz. Bir çok dolum makinası yurt dışından gelmesi sebebiyle teknik servis ağının olmayışı ve sorun yaşanan durumlarda servisin ürün fiyatı kadar pahalı bir durum alması canınızı sıkabilir.

Dürdüncü olarak yedek parça. Günlük olarak çok kullananılan bu ürünler ve teknik açıdan motorların veya pompaların dışında kullanılan elektronik malzemelerin çabuk yıpranması veya kırılması hatta paslanması gibi durumlar görülebilir. Bu gibi durumları olabilecek ürünler örnek vermek gerekirse Aleminyum yerine demir kullanılması ve ürünün kasasının kısa sürede paslanması gibi hiçde sizi mutlu etmeyecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. DMN V1 veya DMN V2T modelleri Aleminyum kasa olmakla beraber elektronik aksanları türk mühendisler tarafindan tasarlanmıştır. Piyasadaki dövizle alınan ürünlerle karşılaştırmayın.

Son olarak sıvı dolum makinası alırken en çok dikkat etmeniz hususuz aldığınız ürünün yen versiyonları ve geliştirilebilirir bir ürün olmasıdır. Yaşanan sorunların Aldığınız firma tarafından sizler için geliştirilebilmesi ve sizlerin üretimine katkı sağlaması gerekmektedir. Alacağınız ürün size uzun yıllar para kazandırmalı ve firmanızı geliştirmelidir.