Merhaba Bu yazımda sizlere sıvı dolum makinalarımızda yapılan en büyük hataları sıralayacağım. Bu sorunları başlıklar halında sıralayıp sizlerin anlayacağı bir şekilde anlatmak istiyoruz. Dolum makinası alırken ilk önce dolduracağınız ürün ile alacağınız makinenin o ürüne doğru olup olmadığını satıcı firmadan lütfen talep ediniz. Gerekiyorsa dolduracağınız ürünün başkaları tarafından doldurulup doldurulmadığını öğreninki sorunsuz bir şekilde dolumlarınnızı yapabilirsiniz.

Dolum makinalarında en çok yapılan hatalardan birisi filitre kullanılmalası veya sıvının içerisinde ambalaj parçalarının girmesi , üründe parçacık veya buna benzer katı parçaların olması genellikle dolum makinelerinizin içerisine girip motorun sıkışmasına veya çıkış noktasındaki nozzle’in tıkanması yada contalarının arasına giren bir parçacık yüzünden ciazınınızın hava çekmesine sebep olmaktadır.

Genellikle en büyük hatalardan birisi sıvıın içerisindeki parçacığın nozzle’a gelip damlatması hava almasına sebep olmaktadır. Bu sorunun çözümü iki şekilde olmaktadır. Birincisi nozzle değişimi , ikinciside noozle!in hortumdan çıkartılarak temizlenmesi olabilir. Not: nozzle belli zamanlarda parçacığın sıkışması durumunda çıkmayabilir bu durumda nozzleın değiştirilmesi gerekebilir.

Bu sorunun kökten çözümüde oldukça basittir filitre kullanımı sayesinde rahatça nozzle tıkanması yaşamadan dolumlarınızı yapabilirsiniz. Dolum makinesi aldığınız makinede fitre mutlaka kullanınız.