Ürün yelpazemizde olan V2H modelinde hassas dolumlar için olan motoru kullanılarak yapılan hassas dolumlar hakkında bu yazıyı yazmaktayız. Sorularınıza şu şekilde cevap vermek isteriz. Siz müşterilerimzden gelen yoğun talepler sonucu firmamızın geliştirdiği hassas sıvı dolum makinası bizim için büyük önem arz etmektedir. Eğer dolum yapacağınız kap veya şişe küçük ve  hassasiyet gerektiriyor ise o zaman bu yazımızı dikkatle okumanızı rica ederiz.

İlk olarak belirtmek isterimki sivi dolum makinası alırkendolduracağınız ürünün özelliklerini iyi bilmeniz ve eğer mümkünse ofisimize dolum yapacağınız kaplar ile gelip test dolumu gerçekleştirmeniz. Bu sayede hem gözünüzle doğruluğunu görür hemde kalitesine güvenerek satın alırsınız. Bizler sattığımız ürünlerin hepsinde müsterilerimizin ürünlerini makinamızda test etmesinden yanayız.

İkinci olarak dolum yapacağınız ürün her ne olursa olsun dolumdaki doğruluk payı çok önemlidir. Fakat doğruluk payının yanında hızlı ve seri çalışma yapabilmek çok daha önem arz etmektedir. Sizlerde taktir edersinizki hizlı giden bir arabanın hangi marka olursa olsun bir anda frene basıldığında durması mümkün değildir. Makinalarımızda da aynı mantık geçerlidir. Eğer sizler dolum makinanızın doğruluk oranının yüksek olmasını istiyorsanız o zaman motor hızınızı düşürüp en uygun hıza getirip o şekilde dolum yapmanız gerekmektedir. Eğer ayarlarınızı doğru yaparsanız o zaman dolum işleminiz her seferinde aynı ve sorunsuz olacaktır.

Son olarak hassasiyet de en önemli üçüncü nokta ise sıvı dolum giriş hortumu ve çıkış hortumunun katlanmaması, tıkanmaması veya tıkayacak herhangi bir pisliğin girmemesine dikkat edilmeli. Kalem parfüm dolum işlemleri yaparken bu hususlara her seferinde dikkat etmenizi öneririz.

Kalem parfüm dolumu yapmak çok hassasiyet ister. Piyasadaki büyük motorlu makineler ile 5-8ml gibi oldukça küçük parfüm şişelerini dolduramazsınız. Elektronik motorlu dolum makinalarının hassasiyet oranları yüksek cıhazlar olması gerektiğini unutmayınız. Gerekiyorsa test dolumları yapıp ürünü öyle almalısınız.