Sevgili sıvı dolum makinasi ve paketleme endüstrisi gönüllüleri,

Dünkü yazımızda ikinci el sıvı dolum makinlari hakkında yazmıştık bugün ise bu mal sahiplerinin satışı yaparken dikkat etmeleri gereken hususlara kısaca bir göz gezdirelim. Eğer bir sıvı dolum makinasi mal sahibi iseniz bunu da satmaya niyetiniz var ise makinanizin alındığı tarihten itibaren tüm evraklarının alıcı kişiye eksiksiz şekilde devredilmesi çok önemlidir.
Bu evraklar Fatura, Garanti belgesi, Tüm tamir ve yedek parça değişimlerinin açıkça belirtildigi servis kitapçığı, Kullanım kılavuzu, Makine ile gelmiş tüm yan ekipmanlar ve mümkün ise kısa bir işletim tanıtımı verilmelidir. Ancak dün de bahsettiğimiz gibi sıvı dolum makinelari hassas cihazlar olduğundan bilinçsiz ve yetkisiz elemanlar tarafından sıkça uygun olmayan sıvılar doldurmaya zorlanıp arıza yapmalarına sebep veriliyor. Bu gibi sıvı dolum makinaları maalesef size ileride büyük sorunlar çıkarabilecek durumdadır.
Dış görünüşleri ve mal sahibiden size verilmiş olan bilgiler yanıltıcı olabilir. Bu işi bilinçli yapacak sıvı dolum makinası alıcıları genelde yeni makina parkı ile işletme açarak sektöre giriş yapmaktalar. Uzun dönemde size verdiğimiz bu tavsiyelerin önemini anlayacak ve bize müteşekkir kalacaksınız. Sivi dolum makinaleri büyük çoğunlukla yurt dışı menşeili olduğundan programsal olarak yurtdışında bulunan üreticisi olmadan herhangi bir müdahelede bululunabilinmesi sözkonusu degildir. Ancak biz kendi sıvı dolum makinalarını siz müşterilerlimizin özel istekleri doğrultusunda yeniden programlama yetkisine sahibiz. Bu avantajlar ileride sizlere ciddi kar olarak yansıyacaktır. Bol kazançlar dileriz.