Sizlere konvyorlü dolum makinamız hakkında biraz bilgi vereceğim. Bu makinemiz 4 tane dolumu aynı anda yapabilir ve şişelerin hepsini aynı oranda dolduran bir dolum makinesidir.  Pratik ve kullanımı kolay olması sebebi ile en çok tercih edilen dolum makinelerin arasına girmiştir. Fiyatı ve pratik kullanımı sayesinde bir çok şişe tipine uygundur. Makinemizle ayrıca 2li ve 3 lü dolumlar da yapabilirsiniz. Şişe tipine göre ayarlarınızı yapıp dolumlarınızı rahatlıkla tamamlayabilir.Yarı otomatik dolum makinesi kullanımı oldukça kolaydır. Şişelerinizi bir yan kısımdam koyarsınız diğer yandanda şişelerinizi dolum bir şekilde tapsiden alırsınız. Biriken şişeler tepside toplanır ve dolumları yapılanları almak zorunda kalmassınız ve size zaman bırakır dolum sırasında.

Şişerinizin farkı ende ve boyda olması cihazımız için problem yaratmaz şişe tipinize göre ayarlama yapabilirsiniz. fakat konveyor bağlantımız 60mm olduğu için bu ölçüden büyük şişeler kollanamassınız. Ayrıca Konveyorlü cihazımızın birde 90mm olan farklı bir versiyonuda mevcuttur. Konveyor boyumuzun 120mm olduğunu düşünürseniz aynı zamanda toplama tepsisi ile birlikte 150mm gibi bir boya gelmektedir.

Konveyor tarafı cihazımızın kompresör ve konveyoru hareket ettiren bir motoru bulunmaktadır. Ayrıca konveyor dışında birde birde dolum ünitesi vadır. Bu ünite sadece elektrik ve kompresör ile çalışmaktadır. Dolum tarafı sadece elektrik ile çalışmaktadır. Ayrıca elektrik girişi dışında birde konveyor duruducuları için kompresör hava girişi bulunmaktadır.

Dolum ünitesi üzerinde birde sensör girişi bulunmaktadır. Bi sensör bir çok şişşe tipine uygundur. Sensör cam dahi plastik metal veya renkli renksiz bir çok objeyi tanımaktadır. Bu sensör sayesinde şişeleri sayabilir ve dolum sayılarını belirleyebilirsiniz. Sensör ayrıca dolumun yapılıp yapılmayacağınızda belirler. Örnek olarak şişerin 4 tanesi geldikten sonra 4. şişesinin doğru konumda olduğunu teit eder ve son kapı dururucusunu kapatır.