Gelişen teknoloji ile birlikte sıvı dolumu yapan firmaların alışkanlıkları da aynı oranda hızla değişmekte.

Günümüzde sıvı sabun, şampuan , parfüm veya çeşitli yogunlukta yağlar (ayçiçek, zeytin yağı, motor yağlar vb.) için eski pinomatik tarzı makineler yerine daha çok elektronik makineler tercih edilmeye başlanıdı.

Pinomatik makinaların maliyeti, kullanımı içim ayrıca entegre edilmesi gereken kompresörü ve oldukça sesli çalışmasından dolayı artık firmalar tercihlerini sessiz çalışsan elektronik sıvı dolum makinelerinden yana yapıyorlar.

Yeni nesil elektronik sıvı dolum makinelerinin kullanım kolaylıklarından bir diğeri de dolum bittikten sonra makinenin bir sonraki dolum için zahmetsiz çok pratik şekilde temizlenip hazırlanması.

Eski model hazneleri dolum makinalarının hazne temizliğinin ayrıca getirdiği ek iş gücünden de tasarruf eden firmalar dolum kapasitelerini maksimum seviyeye arttırmaktalar.

[masterslider id=”1″]

Piyasada en çok tercih edilen ve %100 Türk üretimi olan DMN-PG1 model sıvı dolum makinası firmaların yeni nesil makinelerden beklediği özellikleri kendini geliştirerek daha da fazlasını vermeye çalışmakta.