Merhaba bu yazımızda sizlere esans ve parfüm dolumları hakkında biraz bilgi vereceğim. Esans dolumları oldukça zorlu ve meşakatli bir iştir. Özellikle esans gibi pahalı ve bir birinden farklı kokuları dolduracaksanız ozaman bu yazımıza biraz dikkat etmenizi öneririm. Esan doludurmak isteyen müşterilerimiz gelennilke makine seçiminde fiyata çok dikkat ederler. Tabiki bu doğal bir bakış açısıdır. Fakat burada makinenin fiyatından daha çok ürünlerin birbirine karışması veya gram ciyanı gibi durumların aslında kullanıcıya daha çok pahalıya geldiği bir açıktır. Kısa vadede bakıldığında esans dolumunda yaptığınız granlık ziyanlar malesefki aysonunda sizlere çok daha fazla pahalıya gelecektir. Parfüm dolumları için bunu söyleyemeyeceğim fakat parfüm dolumlarındada ürünlerin birbirlerine karışmaması ve doldurulacak ürünün aslında kaç ml olduğuda önemlidir. Örnek olarak kaset parfüm , kalem parfüm veya oto kokusu dolduracak olan bir müşteri büyük nozzle kullanan bir dolum makinesi ile malesef istediği sonucu almaktansa daha çok sağa sola sıçrayan sıvılar veya şişe ağazına uymayan bir noozle ile karşılaşabilirler. Sizlere uygun olabilecek bir makinenin ilk önce kaç çeşit ürün dolduracağınızı. Nekadar sıklıkla ürün değişiklikleri yapacağınızı. Aynı zamanda kullanacağınız şişenin kaç mm lik ağız gelişliği olduğunu sormalıdırlar.

İkinci olarak esans dolumlarında ürün çok pahalı olduğu için özellikle PP15 gibi peristaltik dolum yapan makineleri tercih etmelerini öneririz. Parfüm dolumu yapacak olan müşterilerimiz için ise DMN-160 modelini veya ihtiyaca göre onlarında PP15 veya P3 gibi şişe boylaına uyun olabiliecek makineleri seçmeleri gerekmektedir.

Uzun vadede bakıldığında alacağınız makine hangisi olursa olsun sizlere sorun çıkarmaması için herzaman üretici veya satıcı firma ile görüşün ve gerekiyorsa makineyi test edip o şekilde satın alın. Sonuç olarak uzun yıllar kollanacağınız için bu makine sizi yarı yolda bıramayacak ve ihtiyacınızı herzaman karşılayacak 2 gün sonra bozulmayacak veya bozusa bile hemen servis alabileceğiniz bir firmadan satın alın. Firmaız uzun yıllardır parfüm ve esans dolumu yapan bir çok firmaya hizmet vermektedir.