Merhaba sevgili paketleme ve dolum sektörü gönüllüleri

Bugun sizlere sıvı dolum makınamız ile zeytinyağı dolumu hakkında gelen birkaç soruyu cevaplayacağız. Bu sorular genelde Ege ve Marmara bölgelerindeki zeytinyağı üreticileri tarafından bizlere çok sık soruluyor.

 

1. Sizin sattığınız sıvı dolum makınası ile zeytinyağı dolumu yapabilirmiyiz? Evet yapabilirsiniz ancak çok koyu kıvamlı olmaması şartı ile.

2. Zeytinyaği doldurmak için sizden alacağım sıvı dolum makinesi tartılı mı tartısız mı olmalı? Bu konu firmanızın ihtıyacına ve ne kadar hassas dolum yapmak istediğinize bağlı olacağı için çok bir yorum yapmamız doğru olmayacaktır. Ancak hassasiyet konusunu dikkat almanızı öneriririm zira zeytinyağı oldukça pahalı bir ürün.

3. Zeytinyağı doldururken manuel mi yoksa otomatik ayarlı mı doldurulmalı? Bu konuda size önerim makinaya alışana ve özelliklerini iyice öğrenene kadar manuel dolum yapmanız. Dolum da profesyonelleştikçe otomatiğe geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

4. Piyasadan satın aldığım GFK 160 modeli makinamı sizin makinanız ile değiştirmelimiyim? Ürünümüz tamamen yerli ve bahsedilen marka uzakdoğu dolum makinesinden çok daha üstün özellikler taşımaktadır bu yüzden tavsiyemiz Evet! Zira bahsedilen modelde yedek parça sıkıntıları yaşanmakta.

5. Çok büyük olmayan bir zeytinyağı üretim firmam var ve sizden almak istediğim sıvı dolum makınası ihtiyacıma ne kadar cevap verebilir? Siz belirtmedikçe veya özel olarak araştırmadığımız sürece üretim kapasitenizi bilmemiz mümkün değil ancak büyük olmayan üretim firmalarında ürünlerimiz başarı ile çalışmaktatır. Bundan daha büyük üretim tesislerinde tam otomatik konveyör bantlı el değmeden gerçekleştirilen şişeleme dolum üniteleri vardir. Bunlarin da fiyatları neredeyse bir servet kadardır.

iyi kazançlar dileriz

 

DMN