Merhaba. Bugünkü yazımızda sizlere 1,5 litrelik dolum nasıl yapılacağını anlatacağım. Dolum yapmadan önce dolum yapacağınız sıvıyı hazırlayıp bir kaba koymalısınız. Dolum öncesinde makinemizi açıp manuel tuşuna basarak sıvıyı motorun içerisine girdiğinden emin olup içerideki ve motordaki havayı alınız. Sıvının motorun içerisinde olduğuna emin olduktan sonra ilk olarak motor hızınızı ayarlayınız. Motor hızı şişeden şişeye ve sıvı yoğunluğuna göre değişmektedir. Cihazımızı pedal ile kullanıcaksanız pedalın bağlı olduğundan emin olunuz.

Makinemizi pedal ile başlat moduna getirdikten sonra sıvılarımızı ilk olarak kısa süreler ile test denemeleri yaparak en uygun zamanı bulmalıyız. Ilk olarak 5 saniyelik bir dolum gerçekleştirelim ve ne kadar dolum yapıldığını görelim.

Resimde görüldüğü üzere dolum yapılan kabın 3 de biri dolmuş gözükyor. Bunun bize örnek vermesi açısından bizde 15 saniyelik bir dolum gerşekleştiriyoruz.  Eğer şişemiz 15 saniyede dolmaya yakın fakat saliselik ince ayarlar yapmak istiyorsak bu seferde milisaniye ayarları yapmalıyız.Dolum süremizden memnunsak o zaman dolumlara başlayabiliriz.

 

Litrelik dolumlar yaparken sıvı dolum makinanızda sıvının çekildiği kabın boşalmaması gerektiğini unutmayınız. Sıvı bitmesi halında sıvıyı ekleyip dolumlarınınıza devam edebilirsiniz. Kendinden emişli kompresörsüz ve oldukça hassas dolum yapan PG1 modelimiz ile rahatlıkla litrelik dolumlar gerçekleştirebilirsiniz.

Alttaki videomuzu izleyerek sıvı dolumları yaparkenki görüntüyü görebilirsiniz. Videomuzda litrelik dolum yapılmaktadır. Büyük şişeler ile dolum gerçekleştirmekteyiz.